Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

24 Kwiecień 2024 r.
Redaktor: uchnast
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia to ważna data dla wszystkich miłośników książek. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto organizowane jest przez UNESCO od 1995 roku, ale jego pomysł zrodził się w Katalonii już w 1926 roku.

W naszej Bibliotece to wspaniałe święto obchodziliśmy wspólnie z dziećmi z grupy Jeżyki z Oddziału Przedszkolnego w Dzierżeninie. Świętowanie rozpoczęliśmy od rozmowy o naszych ulubionych książkach. Następnie dzieci poznały różnorodność książek dostępnych w Bibliotece. Nie mogło zabraknąć też rozmowy o zasadach korzystania z książek. A ponieważ wszystkie dzieci doskonale znały te zasady i dbają o swoje książki, to na zakończenie naszego spotkania każdy otrzymał odznakę Przyjaciela Książek.