Kultura – Interwencje. Edycja 2024

25 Czerwiec 2024 r.
Redaktor: uchnast
Kultura – Interwencje. Edycja 2024

Z radością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Pokrzywnicy uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024.

Do tegorocznej edycji programu złożono rekordową liczbę 2272 wniosków. Tym bardziej nam miło, że znaleźliśmy się w gronie 240 beneficjentów.

Celem programu Kultura – Interwencje jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym, a także upamiętniania polskiego dziedzictwa historycznego poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym.

Nasza Biblioteka uzyskała dofinansowanie na realizację zadania Pejzaże tożsamości. W ramach projektu zorganizujemy bezpłatne warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży. Warsztaty odbędą się w świetlicach wiejskich w Pokrzywnicy, Dzierżeninie i Pobyłkowie Małym. W trakcie dziesięciodniowych, wakacyjnych zajęć, uczestnicy poznają techniki malarskie oraz pogłębią swoje umiejętności plastyczne. Zwieńczeniem warsztatów będzie plener malarski, którego tematem będzie materialne dziedzictwo kulturowe gminy Pokrzywnica (kościoły, kapliczki przydrożne, pozostałości dawnej architektury).

 

Więcej informacji oraz zapisy na warsztaty:

tel. 23 691 88 50